Dostrzegając znaczenie wspierania inkluzywnych doświadczeń, proponujemy kompleksowe podejście mające na celu zwiększanie dostępności oraz promowanie włączenia społecznego.
Współpraca przy realizacji Programu „Dostępna Przestrzeń Publiczna” – Kompleksowy Pakiet Wsparcia 2024
Kim jesteśmy?
Zespół Dostępności PFES koncentruje swoje wysiłki na osobach ze szczególnymi potrzebami, które regularnie stawiają czoła wyzwaniom dostępności w wielu wymiarach. Zajmujemy się przeszkodami, z którymi boryka się szacunkowo 30% populacji, doświadczająca trwałych lub tymczasowych ograniczeń w mobilności lub percepcji. Kierując się zasadami uniwersalnego projektowania budynków, przestrzeni publicznych, produktów i usług, kierując się wytycznymi WCAG 2.1 dotyczącymi dostępności cyfrowej oraz wykorzystując wiedzę naszych specjalistów, dążymy do ciągłego pogłębiania wiedzy i wdrażania dostępności w obiektach architektonicznych, przestrzeniach publicznych, stronach internetowych i aplikacjach mobilnych.
Wsparcie inicjatyw na rzecz rozwoju społeczności, jest dla nas niezwykle istotne, dlatego też angażujemy się w różnego rodzaju projekty społeczne, mające na celu promowanie równego dostępu dla wszystkich osób, niezależnie od ich indywidualnych potrzeb i ograniczeń. Nasza praca opiera się na zaangażowaniu społeczności lokalnej, partnerów biznesowych i instytucji rządowych, aby w zrównoważony sposób wspierać inicjatywy zmierzające do tworzenia bardziej otwartych środowisk.
Co oferujemy?
- Czy proces uzyskiwania dostępu do funduszy UE wydaje się Państwu zbyt złożony i skomplikowany? Rozumiemy wyzwania, przed którymi stoją Samorządy, dlatego jesteśmy tutaj, aby zaoferować kompleksowe rozwiązanie dostosowane do Państwa potrzeb.
W Polskiej Fundacji ES specjalizujemy się we wspieraniu Samorządów lokalnych w poruszaniu się po zawiłościach programów finansowania UE. Dzięki naszej sprawdzonej wiedzy specjalistycznej i dedykowanemu wsparciu umożliwiamy gminom dostęp do zasobów finansowych niezbędnych do realizacji ich wizji rozwoju lokalnego. - Bariery architektoniczne, informacyjno-komunikacyjne czy cyfrowe nie są nam straszne, dlatego oferujemy wsparcie przy realizacji programu „Dostępna Przestrzeń Publiczna”. Proponujemy współpracę przy realizacji przedsięwzięć mających na celu zapewnienie osobom ze szczególnymi potrzebami (w tym osobom z niepełnosprawnościami) DOSTĘPU DO PRZESTRZENI PUBLICZNEJ, INFORMACJI, KOMUNIKACJI, URZĄDZEŃ, TECHNOLOGII I USŁUG DOSTĘPNYCH NA ZASADZIE RÓWNOŚCI.
Oferujemy w szczególności:
- Kompletny pakiet usług, przeprowadzający przez każdy etap procesu finansowania, w tym:
– Przygotowanie wniosku
– Realizacja projektu
– Rozliczenia finansowe - Likwidację barier architektonicznych w obiektach a także przestrzeni otaczającej (dojście do budynku, parking, itd.)
- Likwidację barier informacyjno-komunikacyjnych
- Przeprowadzenie audytów dostępności
- Dostosowanie budynków
- Wsparcie merytoryczne w formie indywidualnych konsultacji
- Zwiększenie dostępności usług publicznych
- Instalację urządzeń technicznych i rozwiązań architektonicznych
- Doradztwo na wszystkich etapach realizacji zadania
Nasze doświadczenie
Zespół dostępności Polskiej Fundacji Ekonomii Społecznej wskazuje rozwiązania jej zwiększenia poprzez stosowanie uniwersalnego projektowania nowych rozwiązań i racjonalnych usprawnień w usuwaniu istniejących barier. Opierając się na zasadach funkcjonalności i zrozumiałości jesteśmy w stanie tworzyć przestrzenie w pełni dostosowane do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Znając problematykę braku wystarczającej dostępności oraz posiadając doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami, wiemy jak najefektywniej rozwiązywać różnego rodzaju bariery. Nasz Zespół skrupulatnie przygotuje wnioski o dofinansowanie dostosowane do celów Twojego projektu, zapewniając zgodność z wymogami UE i maksymalizując Twoje szanse na sukces. Od zabezpieczenia finansowania po realizację projektu, zapewniamy praktyczne wsparcie, aby usprawnić proces wdrażania i utrzymać realizację projektu na właściwej drodze. Zajmujemy się również wszystkimi aspektami sprawozdawczości i rozliczeń finansowych, zapewniając przejrzyste i efektywne wykorzystanie środków unijnych.
Jesteśmy podmiotem ekonomii społecznej (PES), pomagamy tworzyć rozwiązania zwiększające dostępność produktów, usług oraz przestrzeni dla osób ze specjalnymi potrzebami.
Przeprowadzamy kompleksowe audyty dostępności, szkolimy pracowników, zapewniamy sprzęt specjalistyczny, a także doradzamy na temat uniwersalnego projektowania. Po zakończonej współpracy wystawiamy certyfikację potwierdzającą wprowadzone zmiany i podjęte kroki mające na celu zwiększanie dostępności i świadomości społeczeństwa.
Zespół Polskiej Fundacji Ekonomii Społecznej stanowią audytorzy i eksperci z doświadczeniem w pomocy osobom niepełnosprawnym. Problemy z brakiem dostępności są nam doskonale znane, więc wiemy jak najlepiej je rozwiązać.