Kim jesteśmy?
Każdy z nas napotyka w życiu codziennym różnego typu bariery. Specjaliści z Polskiej Fundacji Ekonomii Społecznej skupiają swoją uwagę na osobach ze szczególnymi potrzebami, które doświadczają barier dostępnościowych na wielu płaszczyznach każdego dnia. Zaliczamy do nich m.in.: osoby z niepełnosprawnościami, osoby starsze, matki z wózkiem dziecięcym, osoby czasowo chore lub po wypadkach.
Wychodzimy naprzeciw ograniczeniom, z którymi spotyka się szacunkowo nawet 30% społeczeństwa posiadające trwałe lub czasowe ograniczenia w mobilności czy percepcji.
Mając na uwadze zasady uniwersalnego projektowania w odniesieniu do obiektów budowlanych, przestrzeni publicznej, produktów i usług, wytyczne WCAG 2.1 odnoszące się do dostępności cyfrowej, a także wiedzę i doświadczenie naszych ekspertów, dokładamy wszelkich starań by nieprzerwanie poszerzać wiedzę dotyczącą dostępności w obiektach architektonicznych, przestrzeni publicznej, stronach internetowych i aplikacjach mobilnych.
Co oferujemy?
Bariery architektoniczne, informacyjno-komunikacyjne, czy cyfrowe nie są nam straszne, dlatego oferujemy współpracę przy realizacji programu „Dostępna Przestrzeń Publiczna”. Proponujemy współpracę przy realizacji przedsięwzięć mających na celu zapewnienie osobom ze szczególnymi potrzebami (w tym osobom z niepełnosprawnościami)
DOSTĘPU DO PRZESTRZENI PUBLICZNEJ, INFORMACJI, KOMUNIKACJI, URZĄDZEŃ, TECHNOLOGII I USŁUG DOSTĘPNYCH NA ZASADZIE RÓWNOŚCI.
Oferujemy:
- Likwidację barier architektonicznych w obiektach a także przestrzeni otaczającej (dojście do budynku, parking, itd.)
- Likwidację barier informacyjno-komunikacyjnych
- Przeprowadzenie audytów dostępności
- Dostosowanie budynków
- Wsparcie merytoryczne w formie indywidualnych konsultacji
- Zwiększenie dostępności usług publicznych
- Instalację urządzeń technicznych i rozwiązań architektonicznych
- Doradztwo na wszystkich etapach realizacji zadania
Zespół dostępności Polskiej Fundacji Ekonomii Społecznej wskazuje rozwiązania jej zwiększenia poprzez stosowanie uniwersalnego projektowania nowych rozwiązań i racjonalnych usprawnień w usuwaniu istniejących barier. Opierając się na zasadach funkcjonalności i zrozumiałości jesteśmy w stanie tworzyć przestrzenie w pełni dostosowane do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Znając problematykę braku wystarczającej dostępności oraz posiadając doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami, wiemy jak najefektywniej rozwiązywać różnego rodzaju bariery.
Jesteśmy podmiotem ekonomii społecznej (PES), pomagamy tworzyć rozwiązania zwiększające dostępność produktów, usług oraz przestrzeni dla osób ze specjalnymi potrzebami.
Przeprowadzamy kompleksowe audyty dostępności, szkolimy pracowników, zapewniamy sprzęt specjalistyczny, a także doradzamy na temat uniwersalnego projektowania. Po zakończonej współpracy wystawiamy certyfikację potwierdzającą wprowadzone zmiany i podjęte kroki mające na celu zwiększanie dostępności i świadomości społeczeństwa.
Zespół Polskiej Fundacji Ekonomii Społecznej stanowią audytorzy i eksperci z doświadczeniem w pomocy osobom niepełnosprawnym. Problemy z brakiem dostępności są nam doskonale znane, więc wiemy jak najlepiej je rozwiązać.
Więcej o naszej ofercie
Kontakt
Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu uzyskania informacji na temat współpracy przy realizacji programu „Dostępna Przestrzeń Publiczna”:
POLSKA FUNDACJA EKONOMII SPOŁECZNEJ
al. IX Wieków Kielc 6 /17
25-516 Kielce
Adres e-mail: biuro@polskafundacjaes.org
Godziny otwarcia
poniedziałek-piątek – 8:00-15:00
Telefony:
500 110 233 | 500 110 255