Fundacja zaprasza na spotkanie przedświąteczne 20 grudnia 2019

Logo Polskiej Fundacji Ekonomii Społecznej

W dniu 20 grudnia 2019 r. w siedzibie fundacji na al. IX Wieków Kielc 6/17 odbędzie się spotkanie integracyjne dwóch grup seniorów wolontariuszy. Na wydarzenie zaprosiliśmy również ekspertów, którzy szczegółowo omówią zagadnienia z zakresu podwyższenia świadomości w temacie bezpieczeństwa oraz aktywności seniorów. Mamy nadzieję, że w duchu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia spędzimy czas w miłym gronie, wymieniając się, przy okazji towarzyskich rozmów, wspomnieniami różnych tradycji świątecznych.

Fundacja od listopada świadczy również raz w tygodniu porady pod hasłem „Aktywny Senior”, które odbywają się w biurze fundacji. Najczęstsze pytania i sugestie, które zgłaszają seniorzy zainteresowani bezpłatnymi poradami, dotyczą między innymi jakości życia, aktywności fizycznej, w tym stopniowym spadkiem sprawności fizycznej, oraz wzrastającą częstością występowania niepełnosprawności i liczby współistniejących chorób. Seniorzy proszą również o opracowanie tematów dostępności miejsc dla osób niepełnosprawnych ruchowo lub pomocy przy wypełnianiu dokumentów dla celów orzecznictwa.

Polska Fundacja ES swoim wsparciem obejmie niepełnosprawne osoby, w tym niewidome oraz niedowidzące, organizując indywidualne porady/konsultacje z zakresu nowoczesnych technologii niwelowania skutków niepełnosprawności. Uczestnikom spotkań zostaną pokazane metody praktycznego wykorzystania specjalistycznego oprogramowania komputerowego oraz na smartphony (Screen Reader). Zostaną również zaprezentowane urządzenia powiększające tj. powiększalniki kieszonkowe, przenośne i stacjonarne, urządzenia brajlowskie (monitory czterdziestoznakowe Focus, drukarki brajlowskie Everest). Cały specjalistyczny sprzęt został Fundacji użyczony bezpłatnie przez firmę www.topfocus.pl

Co bardzo istotne każda konsultacja zostanie szczegółowo opracowana pod indywidualne potrzeby osób niepełnosprawnych.